Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA ZDARZEŃ

KRONIKA   (23.06.2008-.29.06.2008)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 53 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Nałożono również 9 grzywien w postaci mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

W jednym przypadku podejmowano czynności w stosunku do właściciela psa, nie zachowującego środków ostrożności przy jego trzymaniu - udzielając pouczenia.

Wspólnie z lekarzem weterynarii podjęto działania mające na celu odłowienie bezpańskiego psa i poddanie badaniu, w związku z zaistniałym pogryzieniem człowieka. 

Zabezpieczano działania Państwowej Straży Pożarnej przy prowadzonej akcji gaśniczej na ul. Jedności Robotniczej.

Zapewniano bezpieczeństwo i porządek publiczny podczas trwania koncertu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na terenie Parku Miejskiego.

Wspólnie z  Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego przy udziale przedstawicieli administracji ŻSM oraz PGM przeprowadzono kontrolę stanu technicznego urządzeń zabawowych- zobligowano do pilnego usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

Przedstawiciel Straży Miejskiej uczestniczył w 1 spotkaniu Rady Osiedla z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 15 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 36 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 23 dotyczyło zdarzeń drogowych, a 13  dotyczyło m.in. niszczenia zieleni, umieszczania ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, oraz innych nieprawidłowości.

 

 

Metryka

  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2008-10-20 09:35
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2008-10-20 10:36

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135355
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51