Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA ZDARZEŃ

KRONIKA   (18.08.2008-.24.08.2008)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 45 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Nałożono również 10 grzywien w postaci mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Nałożono 3 grzywny w postaci mandatów karnych na osoby używające słów wulgarnych w miejscach publicznych.

Ujęto dwie osoby które w stanie upojenia alkoholowego dopuściły się nieobyczajnych wybryków. Na w/w zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu.

W 1  przypadku prowadzono czynności w stosunku do właściciela  psa, który nie zachował warunków bezpieczeństwa przy jego trzymaniu . Na właściciela nałożono grzywnę w postaci mandatu karnego.

Na ul. Piastowskiej ujęto trzech mężczyzn uczestniczących w bójce. W/w przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

Dwukrotnie w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawców w/w czynów, nakładając grzywny w postaci mandatów karnych. Zobligowano również do usunięcia ogłoszeń.

Zabezpieczano działania Państwowej Straży Pożarnej przy gaszeniu pożaru komórek na ul. Leszno.

Współpracowano z Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej  udzielając 2 asyst administratorom nieruchomości w czasie wykonywania przez nich czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Na ul. Mireckiego zatrzymano kierującego rowerem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu- przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

Zapewniano bezpieczeństwo i porządek publiczny podczas trwania koncertu na terenie Parku Miejskiego.

Podczas pełnionych służb dokonano 41 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 38 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 17 dotyczyło zdarzeń drogowych, a 21  dotyczyło m.in.  umieszczania ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, bójki, niszczenia elewacji budynku, kolizji pojazdów oraz innych nieprawidłowości.

 

 

Metryka

  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2008-10-20 09:41
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2008-10-20 10:35

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135395
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51