Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA ZDARZEŃ

KRONIKA   (25.08.2008-.31.08.2008)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 93 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Nałożono również 12 grzywien w postaci mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Nałożono 1 grzywny w postaci mandatów karnych na osoby używające słów wulgarnych w miejscach publicznych.

 W 4 przypadkach ujęto sprawców zaśmiecania miejsc publicznych, w/w ukarano grzywną w postaci mandatów karnych.

W 1  przypadku prowadzono czynności w stosunku do właściciela  psa, który nie zachował warunków bezpieczeństwa przy jego trzymaniu . Na właściciela nałożono grzywnę w postaci mandatu karnego.

W jednym przypadku w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawcy w/w czynu, nakładając grzywnę w postaci mandatu karnego. Zobligowano również do usunięcia ogłoszeń.

Współpracowano z Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej  oraz Żyrardowską Spółdzielnią Mieszkaniową udzielając 4 asyst administratorom nieruchomości w czasie wykonywania przez nich czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Przeprowadzono kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy ul. Chłodnej, Migdałowej.  W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do sądu.

Zapewniano bezpieczeństwo i porządek publiczny podczas trwania Pikniku rodzinnego na ul. Wittenberga oraz  koncertu na terenie Parku Miejskiego.

Podczas pełnionych służb dokonano 25 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 41 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 17 dotyczyło zdarzeń drogowych, a 24  dotyczyło m.in.  umieszczania ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, niszczenia elewacji budynku, zanieczyszczenia terenów oraz innych nieprawidłowości.

 

 

Metryka

  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2008-10-20 09:42
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2008-10-20 10:34

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135402
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51