Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA ZDARZEŃ

KRONIKA   (01.09.2008-.07.09.2008)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 86 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Nałożono również 12 grzywien w postaci mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

 Ujęto 3 osoby zakłócające spokój i porządek publiczny . W stosunku do w/w wyciągnięto konsekwencje nakładając mandaty karne.

 W 1 przypadku ujęto sprawcę zaśmiecenia miejsca publicznego, w/w ukarano grzywną w postaci mandatu karnego.

Ujęto  osobę która w stanie upojenia alkoholowego dopuściła się nieobyczajnego wybryku. Na w/w zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu.

W jednym przypadku w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawcy w/w czynu, nakładając grzywnę w postaci mandatu karnego. Zobligowano również do usunięcia ogłoszeń.

Współpracowano z Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej  oraz Żyrardowską Spółdzielnią Mieszkaniową udzielając 3 asyst administratorom nieruchomości w czasie wykonywania przez nich czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Przeprowadzono kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy ul. Holca oraz Zamkniętej .  W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do sądu.

Zapewniano bezpieczeństwo i porządek publiczny podczas trwania koncertu na terenie Parku Miejskiego.

Uczestniczono w dwóch przypadkach w spotkaniach zorganizowanych przez samorządy mieszkańców.

Podczas pełnionych służb dokonano 17 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 37 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 16 dotyczyło zdarzeń drogowych, a 21  dotyczyło m.in.  umieszczania ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, bójki, oraz innych nieprawidłowości.

 

 

Metryka

  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2008-10-20 09:43
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2008-10-20 10:34

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135412
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51