Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA ZDARZEŃ

KRONIKA   (08.09.2008-.14.09.2008)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 46 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Nałożono również 5 grzywien w postaci mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Nałożono 1 grzywnę w postaci mandatu karnego na osobę używającą słów wulgarnych w miejscu publicznym.

W jednym przypadku ujęto sprawcę pobicia i przekazano do dalszych czynności KPP.

W jednym przypadku w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawcy w/w czynu, udzielając pouczenia. Zobligowano również do usunięcia ogłoszeń.

 Ujęto 4 nieletnich przebywających poza szkołą w trakcie trwania zajęć lekcyjnych oraz jednego palącego papierosy. W/w zostali przekazani pracownikom szkół.                                     

Współpracowano z Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej udzielając 1 asysty administratorowi nieruchomości w czasie wykonywania przez niego czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Przeprowadzono kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy ul. Ciepłej oraz Witosa .  W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do sądu.

Zapewniano bezpieczeństwo i porządek publiczny podczas trwania „Święta Radości” oraz szeregu imprez z okazji Dni Dziedzictwa.

Uczestniczono w 1 przypadku w spotkaniu zorganizowanym przez samorząd mieszkańców.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 24 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 9 dotyczyło zdarzeń drogowych, a 15  dotyczyło m.in.  umieszczania ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, bójki,  oraz innych nieprawidłowości.

 

 

Metryka

  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2008-10-20 09:43
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2008-10-20 10:34

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135420
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51