Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA ZDARZEŃ

KRONIKA   (15.09.2008-.21.09.2008)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 36 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Nałożono również 6 grzywien w postaci mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Nałożono 1 grzywnę w postaci mandatu karnego na osobę używającą słów wulgarnych w miejscu publicznym.

 W 1 przypadku ujęto sprawcę zaśmiecenia miejsca publicznego, w/w ukarano grzywną w postaci mandatu karnego.

W jednym przypadku w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawcy w/w czynu, nakładając grzywnę w postaci mandatu karnego. Zobligowano również do usunięcia ogłoszeń.

Ujęto jednego ucznia który swym zachowaniem zakłócał spokój i porządek. Przekazano do dalszych czynności Wydziałowi ds. Nieletnich KPP.

Ujęto 2 nieletnich przebywających poza szkołą w trakcie trwania zajęć lekcyjnych palących papierosy. W/w zostali przekazani pracownikom szkół.                                      

Współpracowano z Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej udzielając 2 asyst administratorom nieruchomości w czasie wykonywania przez nich czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Przeprowadzono kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy ul. Borówkowej.  W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do sądu.

Zabezpieczano spokój i porządek podczas jednego meczu piłkarskiego.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 38 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 27 dotyczyło zdarzeń drogowych, a 11 dotyczyło m.in. umieszczania ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, kolizji drogowej,  oraz innych nieprawidłowości.

 

 

Metryka

  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2008-10-20 09:44
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2008-10-20 10:33

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135431
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51