Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA ZDARZEŃ

KRONIKA   (13.10.2008-19.10.2008)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 57 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Nałożono również 12 grzywien w postaci mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Nałożono 3 grzywny w postaci mandatów karnych na osoby używające słów wulgarnych w miejscu publicznym.

 W 1 przypadku ukarano mandatem karnym osobę, która w miejscu publicznym załatwiała potrzebę fizjologiczną.

W jednym przypadku w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawcy w/w czynu, nakładając grzywnę w postaci mandatu karnego. Zobligowano również do usunięcia ogłoszeń.

Współpracowano z  Żyrardowską Spółdzielnią Mieszkaniową udzielając 2 asyst administratorom nieruchomości w czasie wykonywania przez nich czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Przeprowadzono kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy ul. Warszawskiej.  W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do sądu.

Na kierujących poruszających się rowerami po zmierzchu bez wymaganego oświetlenia nałożono 3 mandaty karne.

W jednym przypadku uczestniczono w spotkaniu zorganizowanym przez samorząd mieszkańców.

Podczas pełnionych służb dokonano 16 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 49 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 28 dotyczyło zdarzeń drogowych, a 29 dotyczyło m.in. umieszczania ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, bójki, niesprawnej sygnalizacji świetlnej, kolizji drogowej,  oraz innych nieprawidłowości.

 

 

Metryka

  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2008-10-20 10:32

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135314
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51