Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

(14.11.2011-20.11.2011)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 79 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Podejmowano również działania w stosunku do osób nie stosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

W dniu 16.11.2011 na ul. 1 Maja ujęto Macieja W. oraz Patryka K., spożywających alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 17.11.2011 na ul. Limanowskiego ujęto Łukasza M. spożywającego alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 17.11.2011 w Parku Miejskim przy ul. Dittricha  ujęto Bogusława T., Grzegorza N. oraz Marka B., spożywających alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 19.11.2011 na Mireckiego ujęto Mateusza M. oraz Marcina K., spożywających alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 20.11.2011 na ul. Narutowicza ujęto Artura S. oraz Kamila K., którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym.

Na w/w nałożono grzywny w postaci mandatów karnych.

Ponadto:

Współpracowano z  Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej udzielając dwóch asyst administratorom nieruchomości w czasie wykonywania  czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

W dniu 14.11.2011 na ul. Izy Zielińskiej ujęto Konrada K., który zakłócał spokój i porządek publiczny. W/w ukarano mandatem karnym.

W dniu 16.11.2011 na ul. 1 Maja ujęto Andrzeja B., który dopuścił się nieobyczajnego wybryku w miejscu publicznym. Zastosowano sankcję w postaci mandatu karnego.

W dniu 18.11.2011 na pl. Jana Pawła II ujęto Gerarda T. oraz Tomasza S., którzy dopuścili się nieobyczajnego wybryku w miejscu publicznym. Zastosowano sankcję w postaci mandatów karnych.

Przeprowadzono kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy  ul. Browarnej i ul. Mieczysławowskiej. W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.

W dniach 18-20.11.2011 zabezpieczano przebieg turnieju koszykówki na hali sportowej OSiR przy ul. Jodłowskiego

Podejmowano czynności w stosunku do osób kierujących  rowerami po zmroku bez wymaganego oświetlenia. Nałożono 1 mandat karny oraz udzielono 2 pouczeń.

W dwóch przypadkach prowadzono czynności w stosunku do właścicieli  psów, którzy nie zachowali warunków bezpieczeństwa przy ich trzymaniu. Nałożono 1 mandat karny oraz udzielono 1 pouczenia. 

W dwóch przypadkach w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawców w/w czynów. Nałożono mandaty karne.

W dniu 17.11.2011 funkcjonariusz S.M. uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 31 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 42  przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 23 dotyczyło zdarzeń drogowych, 6 spożywania alkoholu w miejscach publicznych,  a 13 dotyczyło m.in. aktu wandalizmu, uszkodzonych urządzeń, ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, nieprawidłowości w ruchu drogowym, zagrożenia w ruchu drogowym, zanieczyszczonych miejsc publicznych oraz innych nieprawidłowości.                                                                                                 

Metryka

  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2011-11-23 09:45

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 139020
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51