Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

(02.01.2012-08.01.2012)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 36 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Podejmowano również działania w stosunku do osób nie stosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

W dniu 2.01.2012 na ul. Limanowskiego ujęto Konrada S. oraz Marcina W., którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 3.01.2012 na ul. Legionów Polskich ujęto Tomasza M., który spożywał alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 4.01.2012 na ul. Struga ujęto Michała P., który spożywał alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 6.01.2012 na pl. Piłsudskiego ujęto Adriana Z., Piotra S., Huberta M., Kacpra Z. oraz Joannę W., którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 7.01.2012 na pl. Piłsudskiego ujęto Michała Ś. oraz Mateusza A., którzy podjęli próbę spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

W dniu 7.01.2012 na pl. Jana Pawła II ujęto Daniela K. oraz Rafała M., którzy podjęli próbę spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

Na w/w w jednym przypadku zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu, natomiast w pozostałych przypadkach nałożono grzywny w postaci mandatów karnych.

Ponadto:

W dniu 2.01.2012 na ul. Wyszyńskiego wzywano karetkę Pogotowia Ratunkowego do osoby potrzebującej pomocy medycznej.

W dniu 2.01.2012 na ul. Izy Zielińskiej udzielono pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym.

W dniu 3.01.2012 na ul. Ossowskiego wzywano karetkę Pogotowia Ratunkowego do osoby potrzebującej pomocy medycznej.

W dniu 3.01.2012 na ul. Legionów Polskich ujęto Igora K. oraz Macieja M., którzy zanieczyścili miejsce publiczne. W/w ukarano mandatami karnymi.

W dniu 5.01.2012 na ul. Roosevelta ujęto Wojciecha S., który dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Na w/w nałożono mandat karny.

W dniu 6.01.2012 na ul. Limanowskiego wzywano karetkę Pogotowia Ratunkowego do osoby potrzebującej pomocy medycznej.

W dniu 8.01.2012 na ul. Limanowskiego ujęto Macieja M. oraz Tomasza W., którzy zanieczyścili miejsce publiczne. W/w ukarano mandatami karnymi.

W dniu 8.01.2012 na ul. Dekerta ujęto Arkadiusza  P., który używał słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym oraz stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Nałożono mandat karny.

Współpracowano z  Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej udzielając 2 asyst administratorom nieruchomości w czasie wykonywania  czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Przeprowadzono kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy  ul. Różanej.
W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do Sądu.

W dniu 2.01.2012 z ul. Limanowskiego odholowano samochód marki Volkswagen Polo, który pomimo braku uprawnień został zaparkowany przez kierującego na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Kierowcę ukarano mandatem karnym oraz został obciążony kosztami odholowania pojazdu.

Podejmowano czynności w stosunku do osób kierujących  rowerami po zmroku bez wymaganego oświetlenia. W jednym przypadku nałożono mandat karny, oraz udzielono 1 pouczenia.

W jednym przypadku w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawcy w/w czynu. Udzielono pouczenia.

Funkcjonariusz S.M. uczestniczył w jednym spotkaniu z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 34 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 46 przypadków niestosowania się doprzepisów prawa, z czego 26 dotyczyło zdarzeń drogowych,   4 spożywania alkoholu w miejscach publicznych,  a 16  dotyczyło m.in. nieobyczajnego wybryku, zanieczyszczenia miejsc publicznych,zagrożenia w ruchu drogowym, ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, oraz innych nieprawidłowości.

Metryka

  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2012-01-24 08:30

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 138991
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51