Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

(13.02.2012-19.02.2012)                

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 49 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Podejmowano również działania w stosunku do osób nie stosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

W dniu 19.02.2012 na ul. Al. Partyzantów ujęto Patryk P., który spożywał alkohol w miejscu publicznym.

Na w/w nałożono mandat karny.

Ponadto:

W dniu 13.02.2012 na ul. Limanowskiego ujęto Sławomira P., który dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Na w/w nałożono mandat karny.

W dniu 18.02.2012 na ul. Mireckiego ujęto Łukasza N., który dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Na w/w zostanie nałożony mandat karny.

W dniu 15.02.2012 na ul. Narutowicza wzywano karetkę Pogotowia Ratunkowego do osoby potrzebującej pomocy medycznej.

W dniu 16.02.2012 na ul. Waryńskiego ujęto Tomasza J., Ireneusza U. oraz Artura B. którzy posiadali przy sobie torebki strunowe z zawartością zielonego suszu.. Przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom KPP.

W dniu 19.02.2012 na ul. Bohaterów Warszawy ujęto Weronikę W.,  która zanieczyściła miejsce publiczne. Nałożono mandat karny.

Przeprowadzono wyrywkową kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji  przy  ul. 1 Maja.
W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do Sądu.

W dwóch przypadkach prowadzono czynności w stosunku do właścicieli  psów, którzy nie zachowali warunków bezpieczeństwa przy ich trzymaniu. Udzielono pouczeń.

W czterech przypadkach w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawców w/w czynów. Nałożono 1 mandat kary oraz udzielono 3 pouczeń.

Współpracowano z  Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej udzielając 5 asyst administratorom nieruchomości w czasie wykonywania  czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Funkcjonariusz S.M. uczestniczył w jednym spotkaniu z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 26 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 86 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 65 dotyczyło zdarzeń drogowych,  6 spożywania alkoholu w miejscu publicznym,  a 15 dotyczyło m.in. zakłócania spokoju i porządku publicznego, zanieczyszczania miejsc publicznych, uszkodzonych urządzeń,zagrożenia w ruchu drogowym,  ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, oraz innych nieprawidłowości.

Metryka

  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2012-03-15 07:46
  • zmodyfikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    ostatnia modyfikacja: 2012-03-15 07:53

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135374
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51