Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

(02.07.2012-08.07.2012)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 77 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Podejmowano również działania w stosunku do osób nie stosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

W dniu 03.07.2012 na ul. Kpt. Pałaca ujęto Radosława K. oraz Konrada P., którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 03.07.2012 na ul. Roosevelta ujęto  Adriana K., który podjął próbę spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

W dniu 06.07.2012 na ul. Dittricha ujęto Sebastiana K., który spożywał alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 08.07.2012 na ul. Ossowskiego ujęto Jacka G., który spożywał alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 08.07.2012 na ul. Mostowej ujęto Pawła M., Macieja S. oraz Łukasza P., którzy podjęli próbę spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

Na w/w nałożono mandaty karne.  

Ponadto:

W dniu 4.07.2012 na ul. Limanowskiego/Ossowskiego zabezpieczano miejsce kolizji drogowej.

W dniu 4.07.2012 na ul. Sienkiewicza zatrzymano Ryszarda T., który kierował rowerem w stanie po użyciu alkoholu.
W związku z wyczerpaniem znamion przestępstwa sprawcę przekazano funkcjonariuszom policji.

W dniu 06.07.2012 na ul. Skrowaczewskiego ujęto Karola S., którego wygląd był zbieżny z rysopisem osoby, która dokonała kradzieży pieniędzy z jednej z placówek bankowych zlokalizowanych przy ul. Okrzei. W trakcie czynności w pojeździe w którym oprócz w/w były również dwie inne osoby, ujawniono także torebki z zawartością suszu koloru zielonego oraz pastylek. Dalsze czynności przekazano wezwanemu na miejsce patrolowi policji.    

W dniu 07.07.2012 na ul. Mireckiego ujęto nieletniego, który zakłócał spokój i porządek publiczny oraz odmówił podania swoich danych osobowych. Przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

W czterech przypadkach w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawców w/w czynów. Nałożono jeden mandat karny oraz udzielono 3 pouczeń. 

W dwóch przypadkach prowadzono czynności w stosunku do właścicieli psów, którzy nie zachowali warunków bezpieczeństwa przy ich trzymaniu. Udzielono pouczeń.

W dniu 08.07.2012 w Parku Miejskim przy ul. Dittricha zabezpieczano przebieg koncertu.  

Współpracowano z Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej oraz Żyrardowską Spółdzielnią Mieszkaniową udzielając 3 asyst administratorom nieruchomości w czasie wykonywania czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Funkcjonariusz S.M. uczestniczył w jednym spotkaniu z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 56 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 60 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 36 dotyczyło zdarzeń drogowych, 16 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a 8 dotyczyło m.in.: zagrożenia w ruchu drogowym, uszkodzonych urządzeń, zanieczyszczonych miejsc publicznych, ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, oraz innych nieprawidłowości.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: z-ca kom. Zbigniew Biegański
  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2012-07-25 07:24

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 139019
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51