Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

(24.09.2012-30.09.2012)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła między innymi 106  interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

W dniu 27.09.2012 podczas patrolu pieszego funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie o kradzieży zgrzewki piwa ze sklepu zlokalizowanego przy ul. Wysockiego w Żyrardowie. Bezzwłocznie podjęto działania,  penetrując pobliskie podwórka. Po kilku minutach zauważono dwóch młodych ludzi, odpowiadających rysopisowi przy których ujawniono kradziony towar i którzy rozpoczęli już jego degustację, spożywając alkohol w miejscu publicznym. W związku z powyższym ujęto w/w, którymi okazali się mieszkańcy Żyrardowa Kamil J. oraz Przemysław R.. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że kradzieży dokonał pierwszy z w/w, w związku z czym został przekazany funkcjonariuszom policji, w celu prowadzenia dalszych czynności. Obydwaj w/w zostali również ukarani mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Podejmowano również działania w stosunku do osób nie stosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

W dniu 28.09.2012 na ul. Narutowicza 14/18 ujęto Marka O., oraz Piotra S., spożywających alkohol w miejscu publicznym.

Na w/w nałożono grzywny w postaci mandatów karnych.

W dniu 28.09.2012 na ul. Ditricha 18, w/z z zaprószeniem ognia, zabezpieczono miejsce zdarzenia do czasu przybycia załogi JRG.

W dniu 29.09.2012  na ul. Piastowskiej zabezpieczano odbywający się mecz piłki nożnej.

W tym samym dniu na Pl. Jana Pawła II, zabezpieczano stacjonarnie imprezę kulturalną Europejskie Forum Muzyczne.

Przeprowadzono wyrywkową kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy ul. Staszica i Szczecińskiej. W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do Sądu.

W minionym tygodniu przedstawiciele Straży Miejskiej uczestniczyli w dwóch spotkaniach z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano  38 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 40 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 24 dotyczyło zdarzeń drogowych, 8 spożywania alkoholu, a 8 dotyczyło m.in.: zanieczyszczonego chodnika elementami po kolizji; ogłoszenia w płatnej stresie bez zgody administratora; częściowo oberwanych banerów reklamowych; chuligańskiego zachowania mężczyzny; zanieczyszczonego terenu przy kontenerach ze śmieciami.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Naczelnik Wydziału Prewencji Paweł Leszkiewicz
  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2012-10-03 10:23
  • zmodyfikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    ostatnia modyfikacja: 2012-10-03 10:23

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135375
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51