Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

(8.10.2012-14.10.2012)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 68 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Podejmowano ponadto n/w interwencje:

W dniu 8.10.2012 na ul. I. Zielińskiej udzielono asysty pracownikom MOPS-u.

W dniu 10.10.2012 na posesji u zbiegu ulic Jaktorowska/Lelewela operator monitoringu zauważył duże zadymienie mogące świadczyć o powstaniu pożaru. Na miejsce bezzwłocznie skierowano patrol Straży Miejskiej oraz powiadomiono Straż Pożarną. Na miejscu stwierdzono palące się zabudowania. Podjęte działania doprowadziły do ugaszenia pożaru.

W dniu 11.10.2012 operator monitoringu zauważył kolizję pojazdów na skrzyżowaniu ulic ul. Sikorskiego/Mostowej. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol Straży Miejskiej, który zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu przybycia patrolu policji. Została również wezwana karetka Pogotowia Ratunkowego, w celu udzielenia pomocy osobom poszkodowanym.  

W dniu 11.10.2012 na ul. Chopina patrol Straży Miejskiej zauważył pożar komórek. Powiadomiono Straż Pożarną oraz zabezpieczono miejsce zdarzenia. Natychmiastowo podjęte działania pozwoliły zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia oraz na szybkie ugaszenie pożaru.   

W dniu 13.10.2012 zabezpieczano przebieg meczu piłkarskiego w rejonie stadionu przy ul. Piastowskiej.

W dniu 14.10.2012 na ul. Wysockiego ujęto Zygmunta S., który znajdując się w stanie upojenia alkoholowego dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Po wytrzeźwieniu na w/w zostanie nałożona grzywna w postaci mandatu karnego.

W dwóch przypadkach w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawców w/w czynów. Udzielono  pouczeń.

W jednym przypadku prowadzono czynności w stosunku do właściciela psa, który nie zachował warunków bezpieczeństwa przy jego trzymaniu. Nałożono mandat karny.    

Przeprowadzono  kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy  ul. Topolowej, Jałowcowej, Batalionów Chłopskich oraz Pogodnej.

W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.

Funkcjonariusz S.M. uczestniczył w jednym spotkaniu z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 30 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 27 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 22 dotyczyło zdarzeń drogowych,  a 5 dotyczyło m.in. zagrożenia w ruchu drogowym, pożaru, uszkodzonych urządzeń, ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, oraz innych nieprawidłowości.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: z-ca kom. Zbigniew Biegański
  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2012-10-16 08:27

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135406
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51