Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

 

(22.10.2012-28.10.2012)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 71 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Podejmowano również działania w stosunku do osób nie stosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

W dniu 22.10.2012  na ul. 1 Maja  ujęto Tomasza B., który  spożywał alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 26.10.2012 na ul. Sikorskiego ujęto Marcina A. oraz Łukasza Z., którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym.

Na w/w nałożono dwa mandaty karne oraz zostanie skierowany jeden wniosek o ukaranie.

Ponadto:

W dniu 28.10.2012 operator monitoringu na ul. 1 Maja zauważył potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych przez kierującego pojazdem. Skierowano patrol Straży Miejskiej, który zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu przybycia patrolu policji. Została również wezwana karetka Pogotowia Ratunkowego, w celu udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Współpracowano z Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej udzielając 4 asyst administratorom nieruchomości w czasie wykonywania  czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Podejmowano również czynności w stosunku do kierującego rowerem po zmroku bez wymaganego oświetlenia. Udzielono pouczenia.

W czterech przypadkach w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawców w/w czynów. Nałożono dwa mandaty karne oraz udzielono dwóch pouczeń.

Funkcjonariusz S.M. uczestniczył w jednym spotkaniu z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 27 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 35 przypadki niestosowania się do przepisów prawa, z czego 19 dotyczyło zdarzeń drogowych, 8 spożywania alkoholu, a 8 dotyczyło m.in. zagrożenia w ruchu drogowym, ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, uszkodzonych urządzeń, zanieczyszczonych miejsc publicznych oraz innych nieprawidłowości.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: z-ca kom. Zbigniew Biegański
  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2012-10-30 08:31

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135425
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51