Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

 

(05.11.2012-11.11.2012)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 90 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Ponadto:

W dniu 5.11.2012 na ul. Kasztanową wzywano karetkę Pogotowia Ratunkowego do osoby potrzebującej pomocy medycznej.

W dniu 8.11.2012 na ul. Sienkiewicza ujęto Ryszarda T., który zaśmiecił miejsce publiczne.

Na w/w nałożono mandat karny.

W dniu 9.11.2012 na ul. Mickiewicza/Skierniewickiej zabezpieczano działania Straży Pożarnej przy gaszeniu pożaru.

W dniu 9.11.2012 na ul. P.O.W. patrol S.M. zauważył jadącego zygzakiem rowerzystę, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W związku z powyższym rowerzystę zatrzymano. W trakcie prowadzonych czynności wyczuwalna była woń alkoholu sugerująca, że kierujący znajdował się po spożyciu alkoholu. Rowerzystę, którym okazał się Grzegorz B., poddano badaniu na urządzeniu Alcometr, które wykazało przeszło 1 mg/l zawartości w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym sprawę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

W dniu 9.11.2012 podjęto czynności w związku z zaistnieniem zdarzenia drogowego z którego jeden z uczestników oddalił się z miejsca zdarzenia. W trakcie podjętych działań odnaleziono pojazd. Przekazano do dalszych czynności KPP.

W dniu 10.11.2012 na ul. Narutowicza wzywano karetkę Pogotowia Ratunkowego do osoby potrzebującej pomocy medycznej.

W dniu 10.11.2012 na ul. Piastowskiej zabezpieczano przebieg meczu piłkarskiego.

Podejmowano działania w stosunku do osób kierujących rowerami po zmierzchu bez wymaganego przepisami oświetlenia. W wyniku tych działań, w dniu 10.11.2012 na ul. Sikorskiego zatrzymano Zbigniewa G., którego ukarano mandatem.

W jednym przypadku w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawcy w/w czynu. Udzielono pouczenia.

Przeprowadzono  kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy ul. Kosynierów. W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.

Funkcjonariusz S.M. uczestniczył w dwóch spotkaniach z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 19 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 56 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 36 dotyczyło zdarzeń drogowych, 3 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a 17 dotyczyło m.in. bójki, zaboru mienia, zagrożenia w ruchu drogowym, zanieczyszczania miejsc publicznych, uszkodzonych urządzeń, ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, oraz innych nieprawidłowości.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: z-ca kom. Zbigniew Biegański
  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2012-11-13 08:46

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135428
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51