Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

 

(26.11.2012-02.12.2012)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła między innymi 52 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

W dniu 28.11.2012 na ul. Legionów Polskich, ujęto Daniela R., zaśmiecającego miejsce publiczne, na w/w nałożono grzywnę w postaci mandatu karnego.

W dniu 29.11.2012 na ul. Skłodowskiej, ujęto Andrzeja P., który dopuścił się nieobyczajnego wybryku, na w/w nałożono grzywnę w postaci mandatu karnego.

W tym samym dniu na terenie dworca PKP, w/z z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego ujęto Kamila Sz., który okazał się osobą poszukiwaną, ujętego przekazano do dalszych czynności, funkcjonariuszom KPP Żyrardów.

W dniu 02.12.2012 na ul. Okrzei, w/z z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego pod wpływem alkoholu, ujęto Rafała K., na w/w nałożono grzywnę w postaci mandatu karnego.

W tym samym dniu na terenie dworca PKP, w/z z używaniem słów wulgarnych i powszechnie uznanych za nieprzyzwoite ujęto Łukasza B., na w/w nałożono grzywnę w postaci mandatu karnego.

W minionym tygodniu przedstawiciel Straży Miejskiej uczestniczył w dwóch spotkaniach z mieszkańcami miasta.

W dniu 28.11.2012 na terenie Targowiska Miejskiego przeprowadzono kontrolę legalizacji wag i odważników, w wyniku kontroli nie ujawniono nieprawidłowości.

W dniu 28.11.2012 na ul. Waryńskiego udzielono asysty pracownikom MOPS.

Przeprowadzono wyrywkową kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy ul. Kasprowicza. W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do Sądu.

Podczas pełnionych służb dokonano  23 legitymowań  w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 32 przypadki niestosowania się do przepisów prawa, z czego 13 dotyczyło zdarzeń drogowych, 4 spożywania alkoholu, a 15 dotyczyło m.in. ogłoszeń umieszczanych w płatnej strefie bez zgody administratora; osoby dokonujące aktu wandalizmu poprzez malowanie po elewacji budynku oraz chuligańskiego wybryku; ogłoszeń w miejscach do tego nieprzeznaczonych (słupy energetyczne, wiata MZK, drzewa); podejrzanego zachowania mężczyzny.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Naczelnik Wydziału Prewencji Paweł Leszkiewicz
  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2012-12-04 15:02
  • zmodyfikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    ostatnia modyfikacja: 2012-12-05 10:57

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 134065
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51