Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

 

(3.12.2012-9.12.2012)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 80 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Ponadto:

Podejmowano czynności w stosunku do właściciela psa, który nie zachował środków ostrożności przy jego trzymaniu. Udzielono pouczenia.

W czterech przypadkach w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawców w/w czynów. Nałożono dwa mandaty karne oraz udzielono dwóch pouczeń.

W dniu 5.12.2012 z pl. Jana Pawła II odholowano na parking Fiata Seicento, którego stan wskazywał na to, że nie jest używany.

W dniu 6.12.2012 na ul. Izy Zielińskiej ujęto Bogdana M., który był osobą poszukiwaną. Przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom KPP.

W dniu 6.12.2012 na pl. Jana Pawła II zabezpieczano przebieg spotkania Mikołajkowego.

W dniu 7.12.2012 na ul. Skargi wzywano załogę Pogotowia Ratunkowego do osoby potrzebującej pomocy medycznej.

W dniu 8.12.2012 na ul. 1 Maja ujęto Annę J., Agnieszkę O. oraz Sylwię B., które zakłóciły spokój i porządek publiczny. Na w/w nałożono mandaty karne.

Współpracowano z Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej udzielając 1 asysty administratorom nieruchomości w czasie wykonywania czynności służbowych w nadzorowanych lokalach.

Przeprowadzono  kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości stałych i płynnych, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy  ul. Łowickiej. W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.

Funkcjonariusz S.M. uczestniczył w jednym spotkaniu z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 31 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 33 przypadki niestosowania się do przepisów prawa, z czego 27 dotyczyło zdarzeń drogowych, 1 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a 5 dotyczyło m.in.  zagrożenia w ruchu drogowym, uszkodzonych urządzeń, ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, oraz innych nieprawidłowości.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: z-ca kom. Zbigniew Biegański
  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2012-12-10 13:58

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135311
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51