Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

 

(25.03.2013-28.03.2013)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 63 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Ponadto:

W dniu 25.03.2013 w Parku Miejskim przy ul. Dittricha ujęto Kamil D., który zanieczyścił miejsce publiczne. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

W dniu 28.03.2013 na ul. P.O.W. ujęto Krzysztof G., który znajdując się w stanie upojenia alkoholowego dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Na w/w został nałożony mandat karny.

Przeprowadzono  kontrolę udokumentowania wywozu nieczystości, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy  ul. Równoległej.

W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.

W trzech przypadkach w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nie przeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawców w/w czynów. Udzielono pouczeń.

Funkcjonariusz S.M. uczestniczył w jednym spotkaniu z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 15 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 25 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 20 dotyczyło zdarzeń drogowych, 1 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a 4 dotyczyło m.in. nieobyczajnych wybryków, ogłoszeń w miejscach do tego nie przeznaczonych, oraz innych nieprawidłowości.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: z-ca kom. Zbigniew Biegański
  • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
    data publikacji: 2013-04-03 14:38

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 139035
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51