Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

(03.02.2014-09.02.2014)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 93 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Ponadto:

 • W dniu 03.02.2014 na ul. Jodłowskiego na właściciela psa nałożono mandat karny w związku z niezachowaniem środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.
 • W dniu 05.02.2014 na ul. Smoczej wzywano karetkę Pogotowia Ratunkowego do osoby potrzebującej pomocy medycznej.
 • W dniu 6.02.2014 na ul. Limanowskiego ujęto nieletniego, który dopuścił się chuligańskiego wybryku. Nieletniego przekazano pod opiekę prawnemu opiekunowi.
 • W dniu 6.02.2014 operator monitoringu zauważył potrącenie kobiety przez kierującego samochodem osobowym. O zdarzeniu powiadomiono KPP, oraz na miejsce wysłano patrol S.M., który wspierał działania interweniujących służb.
 • W dniu 06.02.2014 na właścicielkę psa nałożono mandat karny w związku z niezachowaniem środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia w wyniku którego doszło do pogryzienia człowieka na ul. Waryńskiego.
 • W dniu 9.02.2014 funkcjonariusze S.M. patrolujący miasto w rejonie ulic Mokrej i Młyńskiej zauważyli parkujący wśród zarośli samochód marki Fiat 125p, a w jego pobliżu podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Podczas podjętej interwencji u mężczyzny, którym okazał się Robert R. mieszkaniec Żyrardowa, ujawniono narkotyki. Ujętego mężczyznę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

Podejmowano działania w stosunku do kierujących rowerami po zmroku bez wymaganego oświetlenia. Udzielono jednego pouczenia.

Przeprowadzono kontrolę na ul. Noworadziejowskiej, Mieczysławowskiej i Browarnej w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, przez właścicieli/użytkowników nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy. Zobligowano do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

W dwóch przypadkach w związku z umieszczaniem ogłoszeń w miejscach publicznych do tego nieprzeznaczonych podjęto czynności w stosunku do sprawców w/w czynów. Nałożono jeden mandat karny oraz udzielono jednego pouczenia.

Funkcjonariusz S.M. uczestniczył w jednym spotkaniu z mieszkańcami miasta.

Podczas pełnionych służb dokonano 34 legitymowania profilaktyczne w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 95 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 77 dotyczyło zdarzeń drogowych, 2 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a 16 dotyczyło m.in. nieobyczajnych wybryków, uszkodzonych urządzeń, zagrożenia w ruchu drogowym, zanieczyszczonych miejsc publicznych, ogłoszeń w miejscach do tego nieprzeznaczonych, oraz innych nieprawidłowości.

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Z-ca Komendanta mgr Zbigniew Biegański
  data wytworzenia: 2014-02-10
 • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
  data publikacji: 2014-02-10 13:56
 • zmodyfikował: brak informacji
  ostatnia modyfikacja: 2014-02-10 13:56

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135313
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51