Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

(28.04.2014-04.05.2014)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 27 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Podejmowano również działania w stosunku do osób nie stosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

W dniu 28.04.2014 na ul. Mostowej ujęto Daniela N. oraz Tomasza K., którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym.

W dniu 04.05.2014 na ul. Mostowej ujęto Damiana M. oraz Konrada J., którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym.

Na w/w zostały nałożone mandaty karne.

Ponadto:

 • W dniu 30.04.2014 w Zespole Szkół Publicznych nr 6 współpracowano z Państwową Strażą Pożarną, Policją oraz służbami medycznymi w związku z zasłabnięciem grupy uczniów.
 • W dniach 30.04.2014-04.05.2014 zabezpieczano przebieg „Mistrzostw Polski Juniorek w Koszykówce”, które odbywały się w hali sportowej przy ul. Jodłowskiego.
 • W dniu 30.04.2014 na ul. Dekerta funkcjonariusze S.M. podjęli interwencję w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego. Arkadiusz B. oraz Kamil C., którzy okazali się sprawcami zakłócenia, zostali pouczeni o zasadach zachowania się w miejscach publicznych.
 • W dniu 01.05.2014 na ul. Jodłowskiego udzielono pomocy mężczyźnie, który okazał się ofiarą pobicia oraz kradzieży. Na miejsce wezwano karetkę Pogotowia Ratunkowego oraz patrol Policji, w celu prowadzenia dalszych czynności w związku z popełnionym przestępstwem.
 • W dniu 02.05.2014 z ul. P.O.W. odholowano na parking samochód marki Volkswagen Golf. Kierujący zaparkował w/w pojazd w bramie wjazdowej uniemożliwiając tym samym wjazd i wyjazd innych pojazdów. Kierujący został ukarany mandatem karnym oraz poniósł koszty odholowania pojazdu i parkowania na parkingu strzeżonym.
 • W dniu 02.05.2014 udzielono pomocy osobie bezdomnej, zapewniając miejsce noclegowe w „Markocie - Dar Serca” w Oryszewie.
 • W dniu 03.05.2014 współpracując z funkcjonariuszami policji oraz strażakami z OSP w Żyrardowie, funkcjonariusze S.M. zabezpieczali przebieg „Biegu Majowego”. Po zakończonym biegu Funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili akcję zbierania nakrętek, które następnie zostaną przekazane na jedną z akcji prowadzoną w celu pomocy dzieciom.

Na ul. Hiellego przeprowadzono kontrolę w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, przez właścicieli/użytkowników nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy. Zobligowano do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

Przeprowadzono kontrolę utrzymania czystości i porządku, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy ul. Żwirki i Wigury. W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.

Podczas pełnionych służb dokonano 39 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 74 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 12 dotyczyło zdarzeń drogowych, 3 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a 59 dotyczyło m.in. kradzieży, chuligańskich wybryków, uszkodzonych urządzeń użytku publicznego, zagrożenia w ruchu drogowym, zanieczyszczonych miejsc publicznych, ogłoszeń w miejscach do tego nieprzeznaczonych, zanieczyszczonych miejsc publicznych, handlu w miejscu niedozwolonym oraz innych nieprawidłowości.

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Z-ca Komendanta mgr Zbigniew Biegański
  data wytworzenia: 2014-05-05
 • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
  data publikacji: 2014-05-06 12:03
 • zmodyfikował: brak informacji
  ostatnia modyfikacja: 2014-05-06 12:04

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135413
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51