Biuletyn Informacji Publicznej
Straży Miejskiej w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

KRONIKA

(09.06.2014-15.06.2014)

 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła między innymi 45 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

 • W dniu 12.06.2014r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym na ul. Środkowej w Żyrardowie, funkcjonariusz Straży Miejskiej przeprowadził zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży odnośnie bezpiecznych zachowań w okresie wakacyjnym.
 • W dniu 13.06.2014r. na ul. Mielczarskiego przy współudziale funkcjonariusza PSP udzielono asysty dla administratora PGM podczas kontroli porządkowej.
 • W dniu 14.06.2014r. na ul. Chopina 2 do mężczyzny potrzebującego pomocy wezwano załogę karetki pogotowia ratunkowego, decyzją ratowników medycznych w/w został przekazany pod opiekę rodzinie.

Przeprowadzono kontrolę w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, przez właścicieli/użytkowników nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy. Kontrolą objęto ulicę Ks. Piotr Skargi. W przypadku ujawnienia uchybień osoby odpowiedzialne zobligowano do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

Przeprowadzono kontrolę utrzymania czystości i porządku, prawidłowego oznakowania posesji oraz posiadania niezbędnych opłat i dokumentów w związku z posiadaniem psów na posesjach przy ul. Garbarskiego. W stosunku do winnych zaniedbań zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.

W minionym tygodniu realizowano działania zabezpieczające organizowanych na terenie miasta imprez okolicznościowych i rekreacyjnych.

Podczas pełnionych służb dokonano 23 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych.

Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 29 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 14 dotyczyło zdarzeń drogowych, 3 spożywania alkoholu, a 12 dotyczyło m.in.: uszkodzonego kosza ulicznego; zaśmieconych miejsc publicznych; mężczyzny leżącego na ławce; ogłoszeń w miejscu do tego nieprzeznaczonym; przepełnionych koszy ulicznych.

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Naczelnik Wydziału Prewencji Paweł Leszkiewicz
  data wytworzenia: 2014-06-16
 • opublikował: podinsp. mgr Zbigniew Longa
  data publikacji: 2014-06-16 12:24
 • zmodyfikował: brak informacji
  ostatnia modyfikacja: 2014-06-16 12:25

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 135301
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2015-03-30 13:51